Sprawdź miejsca, gdzie kręcono filmy

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FilmWeb

Wszyscy mamy swoje ulubione filmy i seriale. Teraz możemy dowiedzieć się, w jakich urokliwych zakątkach Polski powstawały. Umożliwi to nam książka "Polska na filmowo. Gdzie kręcono znane filmy i seriale".

To rodzaj przewodnika po filmowych miejscach naszego kraju. Dowiemy się, gdzie powstawały plenery do "Janosika", "Czarnych chmur" i "Czterech pancernych", ale także "Vabanku", "Nocy i dni", "Ogniem i mieczem" i wielu innych kultowych tytułów.

-Lubią do nas zaglądać nawet filmowcy zza Oceanu. Nie wszyscy wiedzą na przykład, że w obu sfilmowanych częściach "Opowieści z Narnii" pojawiają się nasze Góry Stołowe z labiryntem skalnym – mówi Marek Szymański, autor książki.

Na blisko czterystu stronach jest szerzej opisanych 55 filmowych zakątków Polski, do których zawędrowały w poszukiwaniu ciekawych plenerów ekipy filmowe. W tym oryginalnym przewodniku przytaczane są także anegdoty i ciekawostki z planu filmowego, wypowiadają się znani aktorzy i reżyserzy, m.in. Beata Tyszkiewicz, Daniel Olbrychski, Stanisław Tym oraz Andrzej Wajda. Ten ostatni napisał także wstęp do książki.

Źródło:  www.filmweb.pl