Sprawdź miejsca, gdzie kręcono filmy

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sztos 2 w Trójmieście

Data publikacji: 2011-11-14

„Sztos 2” lub alternatywnie „Chwila nieuwagi czyli drugi sztos” - filmowa kontynuacja „Sztosu” Olafa Lubaszenki (w tej samej reżyserii) trafi na ekrany polskich kin 20 stycznia 2012 roku. Zdjęcia kręcono m.in. w Warszawie, Trójmieście oraz w Zakopanem.

Część sekwencji powstała w Sopocie na ul. Kordeckiego, przed Grand Hotelem, na sopockim molo i na dworcu oraz na ulicy Orłowa w Gdyni, w okolicach restauracji Skorpion.

Jak czytamy w „Dzienniku Bałtyckim”:
„Tłum ludzi stojących z zomowcami, kamery przy postoju taksówek, przejeżdżające stare autobusy - to wszystko mogli w środę zobaczyć przechodnie, którzy pojawili się na ul. Kordeckiego. Kręcono tam bowiem sceny do filmu Olafa Lubaszenki "Chwila nieuwagi, czyli drugi sztos”.
- Tym razem akcja dzieje się w Trójmieście, a także w Zakopanem i w Warszawie, w czasie stanu wojennego - zdradza Marcin Kasprzak, współpracujący przy produkcji filmu, dodając, że pojawi się w nim wiele zabawnych wątków.”

"Sztos 2" to historia, w której śledzimy dalsze losy bohaterów znanych nam z pierwszej części filmu. Pojawiają się też dwie nowe, bardzo istotne postaci: Janek, nowy przyjaciel Synka i Królik, główny czarny charakter opowieści, wysoki oficer SB

Obsada: Cezary Pazura, Borys Szyc, Edward Linde, Bogusław Linda, Bartłomiej Topa, Jan Nowicki, Janusz Józefowicz, Ewa Gawryluk, Mirosław Zbrojewicz, Michał Milowicz, Michał Piela, Tomasz Papryk i Olaf Lubaszenko.

Zwiastun

Źródło: Dziennik Bałtycki/stopklatka