Sprawdź miejsca, gdzie kręcono filmy

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Łódzka komedia omyłek

Data publikacji: 2011-11-14

Jedno z najczęściej filmowanych polskich miast - Łódź - po raz kolejny stanowiła filmowy plener. Tym razem jej ulice ujrzymy w nagrodzonej na kilku festiwalach komedii „Nie ten człowiek” Pawał Wendorffa. Film trafi do kin 24 listopada a na ekranie zobaczymy m.in: Bartosza Turzyńskiego, Jana Frycza, Lesława Żurka, Piotra Adamczyka, Wojciecha Pszoniaka, Kingę Preis, Krzysztofa Globisza i Ewę Dałkowską.


O filmie:
Pewnego dnia za namową rodziców, prawie trzydziestoletni Kuba decyduje się podjąć pierwszą w swoim życiu pracę. Bez przekonania przyjmuje posadę dostawcy zakupów. Już sam początek aktywności zawodowej układa się niefortunnie, ponieważ jest świadkiem kolizji drogowej, a nie ma przy sobie dowodu tożsamości. Trafia na komendę, żeby złożyć zeznania. Od tego momentu wszystko zaczyna toczyć się niezupełnie tak, jak to było zaplanowane. Obserwujemy losy różnych ludzi, z powodu których Kubę spotykają niecodzienne zdarzenia i sytuacje. Nie przypuszcza nawet, jak ważną rolę, poprzez splot rozmaitych okoliczności, ma tego dnia do spełniania.

Nagrody:
• 2010 - Lubomierz (FF Komediowych)-Brązowy Granat
• 2011 - Los Angeles (Los Angeles International Underground Film Festival)-Wyróżnienie
• 2011 - Vancouver, Washington (Columbia Gorge International Film Festival)-Nagroda Jury dla zagranicznego filmu fabularnego
• 2011 - Waszyngton (Reel Independent Film Extravaganza)-Nagroda dla Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego

Zwiastun