Sprawdź miejsca, gdzie kręcono filmy

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Polska na filmowo dla szkół i młodzieży

Data publikacji: 2011-10-5

Projekt Polski na filmowo rozrasta się. Marek Szymański, autor książki „Polska na filmowo. Gdzie kręcono znane filmy i seriale”, opracował nowatorski, niespotykany w dzisiejszych szkołach projekt edukacyjny łączący realizację programu historii z rozwijaniem filmowych pasji i talentów młodzieży oraz promujący nierozpoznaną jeszcze w naszym kraju ideę turystyki filmowej.

W kinach pojawiła się właśnie najnowsza produkcja Jerzego Hoffmana „1920 Bitwa Warszawska 3D”. To właśnie ten film stał się osnową wycieczek szlakiem historyczno-filmowym. Twierdza Modlin i Warszawa to nie tylko miejsca, gdzie trwały potyczki wojny polsko-bolszewickiej, ale także plenery filmu Hoffmana. W tych lokacjach uczniowie gimnazjów i liceów będą mogli dowiedzieć się wiele na temat historii, realizując szkolny program, ale także wziąć udział w wielu atrakcjach filmowych, jak seans kinowy wraz z filmoznawczym komentarzem oraz kilkugodzinne profesjonalne warsztaty prowadzone w interaktywny sposób przez montażystę i operatora.
Jedno- i dwudniowe wycieczki wypełniają nie tylko atrakcje edukacyjne i filmowe, ale także krajoznawcze (wieczorny spacer po Puszczy Kampinoskiej), integracyjne (gry plenerowe, ognisko), pobudzające kreatywność młodzieży.

Zainteresowanych wycieczkami zapraszamy do kontaktu:
Marta Hoffmann
specjalistka ds. marketingu
e-mail: mhoffmann@polskanafilmowo.pl
61/825 30 22