Sprawdź miejsca, gdzie kręcono filmy

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Polski film po czesku

Data publikacji: 2011-09-26

Nadbrzeże Wisły w okolicach Mostu Grunwaldzkiego i Wawelu oraz pływająca po Wiśle barka, to plenery „Polskiego filmu”, który Czeski kręcą w Krakowie.

Film reżyseruje Marek Najbrt, zwycięzca 3. edycji krakowskiego festiwalu Off Plus Camera w 2010 roku. Obok czeskich aktorów zobaczymy także Katarzynę Zawadzką, Krzysztofa Czeczota i Marcina Kobierskiego.

Jak czytamy na stronach krakow.mojemiasto.pl:

"Polski film" to komedia o czterech czeskich aktorach, którzy spełniają swoje marzenie - kręcą wspólnie film. Znani w Czechach Pavel Liška, Tomaš Matonoha, Josef Polašek i Marek Daniel występują pod swoimi nazwiskami i grają samych siebie. Historia o aktorach, którzy przyjaźnią się od lat i studiowali razem w Brnie, to opowieść o nich. O tym, że chcą nakręcić film, rozmawiali ze scenarzystami, z którymi się przyjaźnią. - Opowiadali nam o swoim życiu i o swojej młodości. (…)
Premiera filmu odbędzie się w przyszłym roku na festiwalu w Karlovych Varach. Publiczność będzie oglądać perypetie bohaterów zarówno w scenerii czeskiego PGR-u, podczas festiwalu filmowego ina barce na Wiśle oraz na krakowskich ulicach. - Jedna trzecia filmu dzieje się w Krakowie. Nie nagrywamy w innych miejscach w Polsce - mówi Marek Najbrt.”

rozmowa z reżyserem

o filmie