Sprawdź miejsca, gdzie kręcono filmy

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Czego się nie dowiesz w Radomiu

Data publikacji: 2011-09-15

Malownicze kamieniczki radomskiego rynku stanowią filmowe tło najnowszego filmu Jana Kidawy - Błońskiego „Nigdy się nie dowiesz”. W obsadzie m.in. Tomasz Kot, Magdalena Boczarska, Jacek Braciak oraz Krzysztof Stroiński.

„Wytwórnia pasków gorsetowych", "Fotografia Artystyczna - Kunstlische Fotografie" - takie oto szyldy zdobiły na czas zdjęć kamienice na radomskiej starówce. W ten sposób odtworzono klimat epoki, akcja filmu dzieje się bowiem w czasie II Wojny Światowej. Radom nie jest jedynym plenerem najnowszego dzieła znanego reżysera. Część zdjęć kręcono także w Warszawie.

Akcja „Nigdy się nie dowiesz” toczy się w Radomiu znajdującym się pod hilterowską okupacją. Janina - młoda, wrażliwa dziewczyna, dobrze zapowiadająca się skrzypaczka, mieszka z ojcem właśnie tu. Ojciec, który prowadzi zakład fotograficzny, pewnego dnia decyduje się udzielić schronienia w ich domu córce swego znajomego, młodej Żydówce, Ester. Między kobietami rodzi się wkrótce nietypowa i dosyć skomplikowana więź w dość ekstremalnej przecież okupacyjnej rzeczywistości.

Więcej o zdjęciach w Radomiu
Rozmowa z twórcami