Sprawdź miejsca, gdzie kręcono filmy

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Spojrzenie na Modlin

Data publikacji: 2011-09-12

Twierdza Modlin jest jednym z najlepiej zachowanych kompleksów fortyfikacyjnych w Polsce. Twórcy filmowi już od wielu lat szczególnie cenią to historyczne miejsce i wybierają je do kręcenia scen plenerowych swoich obrazów. Warto lepiej poznać Modlin, który jest ciekawy nie tylko ze względów historycznych i filmowych, ale także przez swe położenie pełen walorów widokowych.

Sama Twierdza położona jest w Nowym Dworze Mazowieckim, w widłach Narwi i Wisły. Fortyfikacje zajmują kilkadziesiąt hektarów, ich centrum zajmuje cytadela, otoczona dwoma pierścieniami fortów. Można tu podziwiać rozległy i malowniczy krajobraz na rozlewisko rzek, szczególnie ze szczytu Wieży Tatarskiej, najwyższego punktu widokowego twierdzy.
W Twierdzy Modlin ostatnio kręcone były sceny do filmu Jerzego Hoffmana „Bitwa Warszawska 1920 3D”. Wcześniej fortyfikacje gościły twórców chociażby „C.K. Dezerterów”, „Kilera”, „Pana Tadeusza”, „Avalonu”, „Jutro idziemy do kina”, czy serialu „Czas honoru”.
Walory turystyczne miejsca nie są wykorzystywane tak intensywnie, jak by na to zasługiwały, dlatego też szczególnie zachęcamy do odwiedzenia jesienną porą Nowego Dworu Mazowieckiego, położonego zaledwie 30 km od Warszawy.