Sprawdź miejsca, gdzie kręcono filmy

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Piąta pora roku w Katowicach

Data publikacji: 2011-09-1

Familoki, kultowy Nikiszowiec oraz gołębnik w Siemianowicach Śląskich - to miejsca, w których w lipcu br. powstawały zdjęcia do najnowszego filmu Jerzego Domaradzkiego, "Piąta pora roku". W rolach głównych zobaczymy: Mariana Dziędziela, Andrzeja Grabowskiego oraz Ewę Wiśniewską. Premiera filmu planowana jest na 2012 rok.

Z okazji zdjęć do „Piątej pory roku” Urząd Miasta w Katowicach wstrzymał lub ograniczył ruch drogowy w kilku miejscach tego miasta, w tym w centrum. Władze miasta liczą bowiem na to, że plenery filmowe będą znakomitą promocją dla Katowic.

Jak czytamy na łamach portalu slask.naszemiasto. pl: „Katowice i Siemianowice Śląskie stały się planem filmowym. "Jedna trzecia naszego filmu toczy się w tych dwóch miastach. Czeka nas pracowity okres. Będziemy kręcić sceny w klubie seniora na Nikiszowcu, kultowej dzielnicy Katowic. Znaleźliśmy oryginalny gołębnik dla jednego z naszych bohaterów w Siemianowicach Śląskich oraz mieszkanie w centrum Katowic, w którym zamieszka nasza bohaterka" - opowiadał PAP Paweł Mantorski, kierownik produkcji filmu "Piąta pora roku".

Obraz opowiada miłosną historię dwojga dojrzałych ludzi. Z pozoru wszystko ich dzieli - pochodzą z odmiennych środowisk, wyznają inne wartości, różni ich nawet doświadczenie życiowe. Witek (Marian Dziędziel) to owdowiały kierowca, który przejechał w życiu tysiące kilometrów, ale nie ujrzał jeszcze nic poza rodzinnym Śląskiem. Barbara (Ewa Wiśniewska), emerytowana nauczycielka muzyki, nie może pozbierać się po utracie bliskiej osoby - znanego malarza, z którym spędziła najpiękniejsze lata swojego życia.

zdjęcia z planu