Sprawdź miejsca, gdzie kręcono filmy

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Skolimowski z buławą

Data publikacji: 2011-05-16

Jerzy Skolimowski wcieli się w postać króla Jana III Sobieskiego w międzynarodowej megaprodukcji „Bitwa pod Wiedniem”. Premiera filmu planowana jest na drugą połowę 2012 roku.

„Gdyby tron można zdobyć postawą piękną, i takby nań zasłużył. Słusznego wzrostu, pełnej twarzy, rysów regularnych, nosa orlego, oczu ognia pełnych, z fizjonomią szlachetną i otwartą - był pięknym w istocie”. - tak w pierwszej biografii Jana III Sobieskiego „Histoire de Jean Sobieski, Roi de Pologne” opisał ksiądz Francois Gabriel de Coyer

W międzynarodowej produkcji „BITWA POD WIEDNIEM”, którą reżyseruje Renzo Martinelli, rolę króla Polski JANA III SOBIESKIEGO wybitnego dowódcy, dobrego polityka i wspaniałego kochanka zagra - JERZY SKOLIMOWSKI, wybitny polski reżyser, scenarzysta i producent.

- Jego dostojna postawa wraz z artystyczną charyzmą oraz jego światową karierą czynią go idealnym odtwórcą roli króla. Jest właśnie tym królem, którego długo szukaliśmy. Bardzo się cieszymy i życzymy panu Skolimowskiemu udanej pracy - o Jerzym Skolimowskim napisał producent filmu „Bitwa pod Wiedniem” Alessandro Leone.

Tu warto przypomnieć, że polska obsada nie jest jedynym rodzimym akcentem filmu „Bitwa pod Wiedniem”, znaczna część plenerów tej produkcji będzie bowiem kręcona na Podkarpaciu:

polskanafilmowo.pl/newsView,33,sobieski-na-podkarpaciu,PL

 

Źródło: Moniloth Film