Sprawdź miejsca, gdzie kręcono filmy

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Uwikłanie w Krakowie

Data publikacji: 2011-05-11

- Tłem filmu jest współczesny Kraków - jego majestatyczna uroda, ale zarazem zakodowana w jego murach młodopolska dekadenckość - mówi reżyser Jacek Bromski o plenerach swojego najnowszego filmu - „Uwikłanie” (interia.pl). Obraz jest ekranizacją sensacyjnej powieści Zygmunta Miłoszowskiego.

Akcja filmu rozgrywa się m.in. w pałacu w krakowskich Przegorzanach, na nadwiślańskim bulwarze oraz… na dachu nieczynnego Hotelu Forum.

O filmie:
Tropem sprytnego mordercy podąża cyniczny komisarz Smolar i nieustępliwa prokurator Agata Szacka. Duet jaki tworzą jest mieszanką wybuchową nie tylko ze względu na ich temperamenty, ale również z powodu łączącego ich w przeszłości romansu. Prokurator Szacka, prowadząc najtrudniejsze w swojej karierze śledztwo, dotknie historii, o których od lat krążą legendy, ale nikt nie spodziewał się, że mogą okazać się prawdą.

Obsada: Maja Ostaszewska (prokurator Agata Szacka), Marek Bukowski (komisarz Smolar), Andrzej Seweryn (Witold), Piotr Adamczyk (Antoni), Adam Woronowicz (Kopeć), Olgierd Łukaszewicz (Rudzki), Krzysztof Globisz (Henryk Telak), Danuta Stenka (Telakowa), Krzysztof Pieczyński (Igor), Maciej Wierzbicki (Kaim), Dorota Pomykała (Jurczyk), Krzysztof Stroiński (Wenzel), Piotr Nowak, Lena Czaplicka (córka Szackiej), Sławomir Zapała (dziennikarz Genio)a
Premiera 3 czerwca 2011 r

Źródło: ITI Ciemna/interia.pl