Sprawdź miejsca, gdzie kręcono filmy

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sobieski na Podkarpaciu

Data publikacji: 2011-05-8

Ruszyły zdjęcie do wielkiej międzynarodowej produkcji „Bitwa pod Wiedniem”. Film w reżyserii Renzo Martinellego trafić ma do kin w drugiej połowie 2012 roku. Dla nas istotne jest, że część plenerów tej filmowej megaprodukcji podobno kręconych będzie w Polsce, na Podkarpaciu.

Łańcut i Baranów Sandomierski to miejsca, które włoskim producentom „Bitwy pod Wiedniem” ogromnie przypadły do gustu. Przedstawiciele telewizji RAI szukali na Podkarpaciu atrakcyjnych plenerów, a nawet w marcu gościł w tym regionie producent Alessandro Leone.

Budżet w wysokości 50 mln zł. Ponad 100 znakomitych aktorów, a wśród nich gwiazdy polskiego kina, 10 tys. statystów, 3 tys. koni i 13 tygodni zdjęć w kilku krajach Europy, także w Polsce. Oto podstawowe informacje świadczące o rozmachu tej międzynarodowej superprodukcji historycznej. „Bitwa pod Wiedniem” to opowieść o jednej z najważniejszych bitew w historii świata, której wynik zadecydował o losach Europy.

Zdjęcia do filmu „Bitwa pod Wiedniem” w reżyserii Renzo Martinellego rozpoczęły się 2 maja w Rumunii. W głównych rolach zobaczymy takie gwiazdy jak F. Murray Abraham, Enrico LoVerso, Alicja Bachleda-Curuś, Daniel Olbrychski, Andrzej Seweryn, Piotr Adamczyk, Borys Szyc i Wojciech Mecwaldowski. Film powstaje w koprodukcji włosko-polsko-tureckiej przy znaczącym wsparciu władz Polski. Dofinansowany przez PISF.

Polskim dystrybutorem filmu jest Monolith Films. Premiera „Bitwy pod Wiedniem” planowana jest na drugą połowę roku 2012.

Źródło: Monolith Film