Sprawdź miejsca, gdzie kręcono filmy

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Kraków w "charakteryzacji"

Data publikacji: 2011-03-28

Kraków z pierwszych powojennych lat, odtworzony pieczołowicie, a nawet jak twierdzą niektórzy: „z kartograficzną wręcz precyzją”, zobaczyć będzie można w najnowszym filmie Janusza Majewskiego „Mała matura 1947”.

Akcja filmu dzieje się na krakowskich uliczkach, na Rynku Głównym oraz (przede wszystkim) w istniejącym nadal Gimnazjum im. Jana Sobieskiego.

Autorem scenografii jest Andrzej Haliński, który tak oto opowiada o pracy przy „Małej maturze”:
- Akcja „Małej Matury 1947” jak tytuł wskazuje rozgrywa się tuż po wojnie i pomimo tego, że niezniszczony Kraków nie zmienił się tak bardzo jak inne miasta, to jednak nasza grupa scenograficzna musiała dokonać wielu adaptacji zarówno ulicznych jak i nawet w samym Gimnazjum im Jana Sobieskiego. Szkoła została albowiem tak „zmodernizowana” przez te kilkadziesiąt lat że salę wykładową i gabinety musieliśmy zbudować na hali zdjęciowej. Chyba się udało skoro nawet pani montażystka długo się nie zorientowała co jest obiektem naturalnym a co dekoracją. Mam nadzieję, iż to nie koniec naszych wspaniałych chwil na planie i że może jeszcze kiedyś popracujemy razem, smakując krakowskie bajgle…..

Film trafi na ekrany kin 15 kwietnia.
 

 

Źródło: Monilith Film