Sprawdź miejsca, gdzie kręcono filmy

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Współczesne kino

Data publikacji: 2013-11-25


Jaka przyszłość czeka współczesne kino?

Jedno jest pewne – kino nieustannie się zmienia. Z tym syndromem zmian mamy zresztą do czynienia od samego początku istnienia kinematografii. Początkowo była ona stworzona bowiem z myślą o rozrywce. Nieco później znaleziono dla niej zastosowanie w sztuce – mowa o kinie refleksyjnym, które znamy i dzisiaj. Zmianie uległo niemal wszystko. Czego zatem możemy spodziewać się w przyszłości? W jaki sposób będzie wyglądało kino przyszłości?
 
Czym różni się współczesne kino od tego, które znamy sprzed kilkunastu lat? Można powiedzieć, że niemal wszystkim, co jest możliwe. Zmienił się sam rodzaj prezentowanych treści, w sposób znaczący uległa zmianie jakość produkcji, a i sale kinowe nie przypominają tych, które niektórzy pamiętają z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych minionego wieku. Jedno pozostało niezmienne – kino wciąż przyciąga ogromne rzesze odbiorców.
 
Magia kina współczesnego
Rzecz jasna magia kina dla każdego widza może oznaczać coś zupełnie innego. Nie zmienia to jednak faktu, że kino czaruje już ponad sto lat i w tej kwestii nic się nie zmienia, nawet mimo ogólnej dostępności do kinowych produkcji w sieci internetowej. Chociaż dzisiejsze produkcje kinowe w sposób zasadniczy mogą się różnić od swoich wzorców i poprzedników, nie ulega wątpliwości, że niejednokrotnie czerpią z nich pomysły. Dzisiejsze kino bardzo często określa się mianem kina nastawionego na efekty specjalne oraz szybką akcję. Miłośnicy mocnych wrażeń i najnowszych efektów specjalnych zachwycą się z pewnością takimi obrazami jak „Igrzyska Śmierci” czy „Thor”. Dzięki nowym technologiom 3D i 4D, doskonałej cyfrowej jakości, odbiorca może się poczuć jak realny uczestnik wydarzeń kinowej superprodukcji. Jakie więc może być kino przyszłości? Z pewnością w dalszym ciągu będzie stawiać na nowoczesne, nowatorskie rozwiązania, ale także rozwijać te, które znamy już dzisiaj i które nie bez powodu znalazły zainteresowanie wśród ogromnej licznych amatorów współczesnego kina.

 

 

 

 

zdjęcie wp.pl