Sprawdź miejsca, gdzie kręcono filmy

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

W Imię - szukamy plenerów

Data publikacji: 2013-09-20

Do kin wchodzi właśnie głośny, skandalizujący film Małgorzaty Szumowskiej  W Imię. A my próbowaliśmy odnaleźć miejsce, w którym reżyserka umieściła akcję swojego nowego filmu. Wiadomo tylko tyle, że jest to gdzieś pod Ełkiem, na Mazurach, w domu należącym do Szumowskiej, a wcześniej do jej rodziców. Spróbujecie odnaleźć to miejsce? Dla bystrego kinomaniaka koszulka Polska na Filmowo.

A teraz trochę o filmie. Nowy film Małgorzaty Szumowskiej, autorki wielokrotnie nagradzanych 33 scen z życia i głośnego Sponsoringu, to historia niemożliwej miłości księdza, osadzona w realiach katolickiej społeczności. Poruszająca opowieść o człowieku uwikłanym w intymny dramat. Ksiądz Adam (Andrzej Chyra) obejmuje nową parafię i organizuje ośrodek dla młodzieży niedostosowanej społecznie. Szybko przekonuje do siebie ludzi energią, charyzmą i otwartością. Przyjaźń z miejscowym outsiderem (w tej roli Mateusz Kościukiewicz) zmusi kapłana do zmierzenia się z własnymi problemami, przed którymi kiedyś uciekł w stan duchowny.

Film zakwalifikował się do konkursu głównego na ostatnim festiwalu w Berlinie, zdobył także Srebrne Lwy na festiwalu w Gdyni. Plenery są, jak wiadomo,  mazurskie. Zagrał stary pruski dom z kamienia, pobliskie jezioro i wieś. Latem wypoczywała tam rodzina Szumowskich (Małgosia jeździła konno i pływała). Reżyserka  W Imię spędza tam także kilka miesięcy w roku. (sz)
Fot. z planu filmowego: Anna Wawrzecka – Atach.