Sprawdź miejsca, gdzie kręcono filmy

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Nieulotna Polska i Hiszpania na filmowo

Data publikacji: 2013-02-13

Lada chwila do kin wejdzie nowy film Jacka Borcucha "Nieulotne".
Obraz zbiera znakomite recenzje i nagrody, między innymi na festiwalu Sundance, gdzie doceniono zdjęcia Michała Englerta.

Mamy zatem pulsującą emocjami historię miłości Michała (Jakub Gierszał) i Kariny (Magdalena Berus), pary polskich studentów, którzy poznają się i zakochują podczas wakacyjnej pracy w Hiszpanii. Beztroski wakacyjny romans zostaje przerwany przez dramatyczne wydarzenie, które na zawsze odmieni życie bohaterów. Mamy muzykę nawiązującą do nowojorskiej szkoły muzyki niezdeterminowanej z fortepianowymi partiami Leszka Możdżera, mamy utwory zespołów Cocteau Twins i Beach House.
Mamy także podróż, polsko-hiszpańską, ale i, jak mówi sam reżyser "podróż w odległe regiony wyobraźni, gdzie przewodnikiem jest intuicja i instynkt."
 

Zdjęcia realizowane były w Krakowie w październiku, w Kwidzynie w listopadzie i wcześniej we wrześniu w mieście Requena położonym na wschodnim wybrzeżu Hiszpanii w prowincji Walencja. Malownicza miejsce usytuowane jest przy lewym brzegu rzeki Magro. Ekipa filmowa przebywała w Hiszpanii 3 tygodnie, ale okres zdjęciowy wyniósł zaledwie 8 dni. Dopiero po tygodniu wspólnego bycia w Requenie uruchomiono kamery, reżyser chciał, by aktorzy i ekipa najpierw się poznali, pobyli ze sobą, dopiero po jakimś czasie rozpoczęto prace.