Sprawdź miejsca, gdzie kręcono filmy

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Wycieczka śladami Paktofoniki

Data publikacji: 2012-09-26

 
 

 

 

 

 

Spektakularny sukces frekwencyjny „Jesteś Bogiem”. Obraz Leszka Dawida zanotował trzecie najlepsze otwarcie polskiego filmu na przestrzeni ostatnich 20 lat. Historię „paktu przy dźwiękach głośnika’’ w trzy dni obejrzało ponad 373 tysięcy widzów. Popularność filmu oraz historia kultowego zespołu zachęciła

Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach do przygotowania wycieczki śladami „Jesteś Bogiem”. Adam Łukaszek i Michał Skrzeczek, którzy pracowali przy produkcji filmu, oprowadzą uczestników wycieczki po miejscach, gdzie „Jesteś Bogiem” powstawało.

Film nakręcono w plenerach Górnego Śląska, bo „Jesteś Bogiem” to przecież opowieść o śląskich hip-hopowcach. Filmowcy kręcili m.in. w Katowicach oraz w Bogucicach, na Osiedlu Wajdy, bo tam mieszkał jeden z członków zespołu - ,,Magik’’. W Katowicach zdjęcia powstawały m.in. w Mega Clubie, gdzie zespół zagrał swój pierwszy koncert oraz w legendarnym Spodku, gdzie zagrali pożegnalny koncert po samobójczej śmierci ,,Magika’’. Wszyscy chętni do wycieczki śladami filmu mogę zapisywać się e-mailowo pod adresem: b.jasiok@csf.katowice.pl. Wycieczka zaplanowana jest na 27 października. Więcej szczegółów można dowiedzieć się w Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach – kinie Kosmos.

Jesteś Bogiem” to porywająca historia trójki założycieli zespołu Paktofonika, którzy - zawiązując „pakt przy dźwiękach głośnika" - nie podejrzewali, że staną się głosem kolejnych pokoleń młodych Polaków. W obsadzie najzdolniejsi aktorzy nowego pokolenia, nagrodzeni w Gdyni - Marcin Kowalczyk jako ,,Magik’’ (nagroda za profesjonalny debiut aktorski), Dawid Ogrodnik w roli ,,Rahima’’ i Tomasz Schuchardt jako ,,Fokus’’. Wspierają ich między innymi: Marcin Dorociński, Przemysław Bluszcz i Arkadiusz Jakubik. (fot. Katarzyna Kural)
Teledysk do „Jestem Bogiem”: http://www.youtube.com/watch?v=wYkFR1fGebg