Sprawdź miejsca, gdzie kręcono filmy

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Gajos na zamku

Data publikacji: 2011-01-26

W urokliwym Zamku na Skale w Trzebieszowicach koło Lądka-Zdroju Wiesław Saniewski kręcił część zdjęć do filmu ,,Wygrany’’. W scenach zamkowych zagrali m.in. Janusz Gajos oraz Wojciech Pszoniak.

- Reżyser filmu oraz producentka Grażyna Molska, oglądając miejsca, w których można byłoby nakręcić sceny toczące się w uzdrowisku Baden-Baden, uznali, że Zamek na Skale ze swoim magicznym XVI-wiecznym dziedzińcem, secesyjnym salonem lustrzanym, zabytkowym parkiem i luksusowym apartamentem idealnie nadaje się na plan zdjęciowy – mówi Agata Chilińska, dyrektorka hotelu Zamek na Skale.

Akcja dzieje się współcześnie: spotykają się uzdolniony pianista i profesor matematyki Frank (Janusz Gajos) i chcą wspólnie zarobić wielkie pieniądze. Zamek udaje m.in. filharmonię oraz ekskluzywne kasyno gry. Pobliskie uzdrowisko w Lądku Zdroju – a szczególnie zabytkowy Zdrój ,,Wojciech’’ także zagrało słynne niemieckie uzdrowisko w Baden-Baden. Zdrowotne wody z tego zdroju zachwalał sobie podczas zdjęć Wojciech Pszoniak. (źródło GW)

Fot. Archiwum Kancelarii Prezydenta RP