Sprawdź miejsca, gdzie kręcono filmy

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Mazowsze stawia na film!

Data publikacji: 2012-01-4

Mazowsze zawsze miało szczęście do ważnych, znanych i lubianych filmów. Udało się znaleźć niemalże sto miejsc w regionie, które zostały wykorzystane jako plenery różnych produkcji. Kilka tych miejsc zyskało szczególne uznanie filmowców, którzy wyjątkowo chętnie korzystają z ich uroków do tworzenia swoich dzieł. Takimi miejscami stał się chociażby Sierpc, Nowa Sucha, Jabłonna, Łąck, Nowy Dwór Mazowiecki. Czasem jednak nawet jeden film potrafi unieśmiertelnić nieznaną dotychczas szerzej miejscowość.

Filmowy potencjał Mazowsza pozostaje niezaprzeczalny, tym bardziej, że w dalszym ciągu jest to jeden z najchętniej wybieranych przez filmowców regionów, kręcone są tu nie tylko obrazy pełnometrażowe, ale też liczne popularne seriale, w tym te cieszące się kilkumilionową widownią.

„Mazowsze na Filmowo” to pomysł na turystykę świadomą, wyspecjalizowaną, aktywną, ale z ofertą skierowaną do przeróżnych grup społecznych. O zaletach tej intensywnie rozwijającej się gałęzi turystyki oraz wynikach analizy potencjału filmowego Mazowsza na konferencji mówił m.in. Marek Szymański, autor pierwszego w Polsce przewodnika turystyczno-filmowego „Polska na Filmowo” oraz Hubert Gonera, dyrektor zarządzający firmy landbrand.

W imieniu wszystkich kinomaniaków trzymamy kciuki za powodzenie projektu!