Sprawdź miejsca, gdzie kręcono filmy

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

SZLAKIEM JANOSIKA

 

„Czterdzieści setków baranów porwołem”
SZLAKIEM JANOSIKA


MIEJSCE: JAWORKI

Malowniczo położona wieś w Małych Pieninach, nieopodal Szczawnicy Zdroju. W okolicznych dolinach (rezerwat Biała Woda, okolice wąwozu Homole) powstawały kultowe sceny z serialu Janosik. Tutaj np. Janosik stoczył walkę na szable ze zbójnikiem Bardosem, tutaj powstała pamiętna scena egzekucji Janosika, Pyzdry i Kwiczoła. W Jaworkach powstawały także zdjęcia do amerykańskiego filmu sensacyjnego w reżyserii Jerzego Skolimowskiego pt. Essential Killing.

 

CZAS TRWANIA: 2 dni

 Dzień I

Wprowadzenie do tematyki szkolenia i prezentacja zasad gier zespołowych - podział na grupy.

Gra plenerowa na motywach serialu „Janosik”. Uczestnicy zostaną wyposażeni w stroje i rekwizyty związane z serialem. Miejscem rozgrywki będą plenery, których kręcono serialowe sceny. Wśród zadań do wykonania znajdą się między innymi nauka góralskich umiejętności np. jak rozpalić ognisko, jak rzucać tzw. pyrkówką, czyli metalową kulą na sznurze znaną z serialu Janosik.

Zakończeniem pierwszego dnia szkolenia będzie kolacja z tradycyjnym góralskim jedzeniem i muzyką, przy dobrej pogodzie realizowana w formie ogniska.

Dzień II

Spacer po okolicy z lokalnym przewodnikiem prezentującym najważniejsze miejsca związane z kinematografią. Kino szkoleniowe – prezentacja teledysku z udziałem uczestników szkolenia nakręconego podczas pierwszego dnia szkolenia.

Podsumowanie szkolenia.


Dodatkowe atrakcje:

• Możliwość skorzystania z kompleksu tras narciarskich położony w pobliżu Jaworek w Małych Pieninach w Dolinie Skalskie.
• Spływ Dunajcem (początek w Sromowcach Niżnych) – na flisackich tratwach lub kajakami.
• Wizyta w wąwozie Homole – najatrakcyjniejszym wąwózie górskim w Polsce.
• Organizacja zabawy w formie góralskiego wesela z prezentacją tradycji weselnych regionu ujętych także w serialu „ Janosik”